Приймальна комісія: +38 (097) 668-3-668
24321, Вінницька обл., м. Ладижин, вул. Петра Кравчика, 5

Історія та діяльність бібліотеки

Бібліотека – ровесниця коледжу. Швидкоплинною течією збігло 90 років великій коледжанській книгозбірні. Із самого початку бібліотека завжди відкриває велике і щире серце для своїх читачів, радіє і щиро запрошує на гостину.

Високі стелажі щільно заповнені книгами, здається що вони підпирають небо своїми широкими долонями знань. Кожна книжка перешіптується між собою і вказує на дату свого випуску, на початок свого народження. Світла і чиста, колоритна і затишна, багата і щедра наша читацька зала. Найближча дорога – дорога до себе. Шлях кожної людини має бути всіяний доброзичливими і повчальними сторінками книжок. Переступаючи поріг бібліотеки людина відразу вдихає мудрість нетлінних скарбів науки. Бувають книги душею глибокі, в які хочеться зануритись і читати, читати, читати.

Як сказав один мудрець: «Читай і перечитуй, бо істина – не в рядках, а між ними». Нехай ця не розгойдана краса повчально-літературного слова завжди сяє у сонячному промінні новоявленого дня. Пріоритетом для нашої бібліотеки є студенти – читачі. Бібліотека – це той храм, де завжди народжується і зберігається духовність, без якої суспільство не може бути демократичним, централізованим, повноцінним. Свій вклад у вирішення завдань навчального закладу вносить і бібліотека, яка по праву вважається кабінетом № 1 коледжу.

Задовольнити інформаційні потреби користувачів, зробити доступною для них інформацію – саме в цьому полягає одна з найважливіших функцій нашої бібліотеки. Ця функція здійснюється бібліотекою, шляхом надання бібліотечно-інформаційних ресурсів та послуг. Бібліотечний фонд коледжу на 2022 рік складає 46638 примірників.

Бібліотека коледжу сприяє реалізації державної політики в галузі освіти в розвитку навчально-виховного процесу в коледжі, вихованню національної свідомості, загальної культури студентів коледжу. Використовуються нові форми і технології роботи, пропонується новий зміст та підходи, нові стосунки, впроваджуються інформаційні технології. Успішному виконанню цих завдань сприяє, передусім, чітке планування роботи бібліотеки, яке є складовою частиною загального плану роботи коледжу і здійснює свою роботу у співпраці з педагогічним колективом і студентами.

Виховання у студентів інформаційної культури, сталого прагнення до культури читання, формування вміння користуватися бібліотекою, її довідково -бібліографічним апаратом, розвиток пізнавальних здібностей, навичок, оволодіння професією – один із головних напрямків в роботі бібліотекаря, вивчення читацьких інтересів і їх розвиток – одна з умов результативності інформаційно-бібліографічної роботи бібліотеки. Професія бібліотекаря унікальна, немає кордонів, які можна було б окреслити, робота складна, відповідальна, різнопланова. Звісно, бібліотекар не зводить будинки, але своєю працею прокладає дороги у світ знань і мудрості, у світ людських душ і сердець.

Бібліотекар вдосконалюється усе життя, йде в ногу з прогресом, знайомиться з новими досягненнями у науці й техніці. Сучасний бібліотекар повинен володіти мистецтвом спілкування, бути компетентним у різних галузях знань. Бібліотечна діяльність – це самовіддана праця, без якої інформація, що зберігається в книгозбірні може залишатися невідомою читачеві. Тож бібліотекар відкриває для своїх читачів величезний світ інформації, представлений у журналах, книгах, комп’ютерних мережах.

Саме ці перелічені якості і належать працівникам, які щоденно вносили свій професійний вклад в розвиток бібліотеки. Любов та повагу до книги завжди старалася привити студентам завідувачка бібліотекою Незлученко Б.І., яка у 1962 році пішла на заслужений відпочинок. Продовжила її справу спеціаліст з вищою освітою Шрейтер Катерина Антонівна, яка присвятила бібліотечній справі 25 років життя. В 1987 році на посаду завідувача бібліотекою прийшла Паламарчук Ганна Петрівна, яка на своєму рахунку налічувала 44 роки бібліотечного стажу, маючи вищу освіту бібліотекаря-бібліографа.

Великий вклад в бібліотечну справу також внесли і бібліотекарі, які присвятили своє життя бібліотечній справі, доносили цінні знання до студентської молоді, а також, своїм професіоналізмом вдосконалювали щоденну роботу.

Наступниками в житті бібліотеки коледжу стали: Денисенко Віра Олександрівна, завідувач бібліотекою, на цій посаді з 2020 року, освіта – вища . Дуже любить свою роботу, відповідальна та самовіддана. Активна і креативна у підготовці та проведенні виховних і бібліотечно-інформаційних масових заходів. Разом з колегою підготували та провели дуже багато виховних заходів зі студентською молоддю. Провели безліч заходів з використанням електронних презентацій. Гуменюк Світлана Сергіївна, бібліотекар, за покликанням поет, у коледжі працює з 2020 року.

Здібна, творча, самовіддана особистість, творець віршованих творів, пісень, яка не лише створює поетичні шедеври, але й навчає студентство любити поезію, вдосконалюватись, виховувати патріотизм українця, на своєму рахунку має вже 4 власних книги, є членом спілки Слов’янських письменників України. На даний час навчається у Тульчинському фаховому коледжі культури, на факультеті - інформаційна бібліотечна та архівна справа.

Разом з колегою йдемо в ногу з часом, професійно розвиваємося та відкриваємо нові напрямки діяльності нашої бібліотеки. Створили бібліотечну раду з активом студентів та викладачів.

Разом підготували і провели безліч літературних читань, брали участь у створені нових проектів, систематично проводимо тематичні виставки, виховні години згідно річного плану, неодноразово приймали участь на засіданні обласного методичного об’єднання, в міських конкурсах в якості журі декламаторів Шевченківських читань «Кобзар і Україна» також співпрацюємо з бібліотекою Вінницького національного аграрного університету, обмінюючись досвідом підвищуючи свій рівень кваліфікації.

Сучасне покоління дедалі більше спілкується у віртуальному світі, тож бібліотекарі коледжу пристосовуються до всіх умов задля покращення інформування та тісного контакту студента з бібліотекою. Віртуальні виставки, відеопрезентації, відеоролики, вихід в світ радіо та соціальних мереж.

Крім виконання традиційних, освітніх, виховних функцій бібліотека вносить свій посильний вклад в підготовку спеціалістів, які могли б реалізувати свій професійний та особистий потенціал, сприяє вихованню гармонійної, морально-доскональної особистості, пропагує і розкриває через книгу зміст загальнолюдських цінностей, виховує інформаційну культуру, прищеплює навички користування книгою та бібліотекою в цілому. Нові інформаційні технології впевнено і міцно закріплюються в нашому повсякденному житті. Створення позитивного іміджу бібліотеки здійснюється через пошук сучасних, найбільш привабливих для користувача форм популяризації книги та бібліотечних послуг. Постійна самоосвіта, наполегливість та активність є складовими збереження бібліотечної професії.