Телефон/факс:+38 (04343) 6-16-01
24321, Вінницька обл., м. Ладижин, вул. Петра Кравчика, 5

Відділення "Механізація сільського господарства"

Відділення "Механізація сільського господарства" бере свій початок у 1932 році з моменту підписання наказу народного комісаріату, яким було створено Ладижинський технікум механізації сільського господарства. За період роботи відділення з 1932 по 2018 роки було підготовлено більше 14000 техніків-механіків і ця цифра постійно зростає.

Перші набори формувались за рахунок працівників МТС по направленнях політвідділків та дітей робітників і селян з семикласною освітою або після закінчення підготовчих курсів. В зв'язку з тим, що в перші роки роботи навчальна база технікуму налічувала лише 42 га орної землі, один трактор "Форзон-путиловець", троє коней, один двотактний нафтовий двигун, два токарних верстати, один вантажний автомобіль ГАЗ-АА, молотарки СО та БДО, кінну снопов'язалку та сівалку, студентів направляли на практику в різні господарства та МТС республік, де на той час були іноземні трактори "Інтернаціонал", "Катерпілер", "Джон Дір", вітчизняні ХТЗ, СТЗ , комбайни "Комунар" та ін. Але в наступні роки навчальна база значно покращилась за рахунок нової вітчизняної техніки.

За дев'ять довоєнних випусків технікум підготував 729 техніків-механіків, які були направлені на роботу в різні райони країни. З перших днів війни більшість з них стали на захист країни як бійці і командири Червоної Армії. На фронт пішла і більшість викладачів та інструкторів технікуму. Із випускників та працівників технікуму була сформована окрема танкова бригада, яка пройшла крізь всю війну і дійшла до Берліна і взяла участь у штурмі Рейхстагу.

В березні 1944 року, відразу після звільнення Ладижина від фашистських загарбників, технікум відновив свою роботу. А у 1947 році урочисто було проведено перший повоєнний випуск. Технікум підготував тоді для сільського господарства 31 техніка-механіка, серед яких було 12 жінок.

Досить часто наші сьогоднішні студенти є представниками другого, третього покоління своєї родини, члени якої навчалися і закінчили наш технікум. Це Бабенки, Збрищаки, Килимчики, Мільмани, Огородніки, Палагнюки, Шміголі і ще чимало десятків сімейних династій пов'язали свою долю з нашим навчальним закладом.

Нині в лабораторіях та кабінетах сільськогосподарських машин, тракторів та автомобілів, експлуатації машин та обладнання, технічного сервісу та ремонту машин, машин та обладнання для тваринництва, в навчально-виробничих майстернях опановують секрети спеціальності “Експлуатація та ремонт машин і обладнання агропромислового виробництва” більше 340 студентів.

Навчальний процес на відділенні спрямований на ефективну підготовку та виховання сучасного кваліфікованого фахівця, здатного до вирішення сучасних виробничих завдань, тому у підготовці фахівців бере участь висококваліфікований викладацький склад, до якого входять:кандидат технічних наук Цуркан Олег Васильович, спеціалісти вищої категорії, викладачі-методисти: Сташок Михайло Степанович,  Саволюк Павло Петрович, Саволюк Тетяна Юріївна , Безсмертний Віктор Олексійович, Кушнір Наталія Адріївна, 17 спеціалістів вищої категорії, 9 спеціалістів першої категорії.

Термін навчання на базі базової загальної середньої освіти 3 роки і 10 місяців, на базі повної середньої освіти 2 роки і 10 місяців. Підготовка фахівців здійснюється переважно за державним замовленням, а також за угодами з фізичними та юридичними особами.

Студенти на базі 9 класів після закінчення 2-го курсу отримують атестат про повну середню освіту, а по завершенню навчання диплом молодшого спеціаліста державного зразка.

Також випускники відділення отримують свідоцтва про присвоєння робітничих професій:

  • Слюсар-ремонтник;
  • Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування;
  • Тракториста-машиніста категорій А1, А2, В1, В2, В3
  • Водія автотранспортних засобів категорій "В" і "С"

Сьогодні відділення готує фахівців денної і заочної форми навчання за двома спеціальностями: "Агроінженерія" та з 2018 року "Агрономія". Отримавши диплом, студенти мають можливість продовжити навчання за цими та суміжними спеціальностами Галузі знань 20 «Аграрні науки та продовольство» у Вінницькому національному аграрному університеті та інших вишах  - за скороченим терміном навчання, за державним замовленням.