Приймальна комісія: +38 (097) 668-3-668
24321, Вінницька обл., м. Ладижин, вул. Петра Кравчика, 5

Про нас

Один з найстаріших середніх спеціальних навчальних закладів України — Відокремлений структурний підрозділ "Ладижинський фаховий коледж Вінницького національного аграрного університету" - розташувався на березі Південного Бугу, в одному з мальовничих куточків Поділля — місті Ладижині, куди його було переведено у 1932 році з міста Гайсина.

До технікуму було приєднано Дашівську сільськогосподарську школу, Заболотнянський та Проскурівський сільськогосподарські технікуми.

На перших порах навчального закладу технікум мав одного трактора «Фордзон-Путіловець», одну автомашину ГАЗ-АА, кілька металообробних верстатів, в основному іноземних марок.

До Великої Вітчизняної війни технікум випустив 729 техніків-механіків сільського господарства.

Одразу після звільнення району в 1944 році, в технікумі відновились заняття. Перший післявоєнний випуск відбувся в 1947 році. Тоді було підготовлено 31 спеціаліст, серед яких - 12 жінок. Так, війна забрала багато чоловіків, тому чоловічими професіями прийшли оволодівати жінки.

За роки, що минули, змінювалась його назва:

  • Ладижинський сільськогосподарський технікум;
  • Ладижинський технікум механізації сільського господарства;
  • Ладижинський радгосп-технікум;
  • Ладижинський аграрний технікум;
  • Ладижинський коледж Вінницького національного аграрного університету;
  • Відокремлений структурний підрозділ "Ладижинський фаховий коледж Вінницького НАУ",
ds1

Технікум впродовж усіх років готував техніків-механіків, а з 1989 року почався набір студентів на спеціальність «Електрифікація та автоматизація сільського господарства». У 2019 році 20 – річчя відкриття цього відділення. Економічне відділення було відкрите у 2002 році, і у коледжі задзвеніли гомінкі дівчачі голоси.

В різні роки коледж закінчили більше 15 тисяч випускників, тисячі працівників сільського господарства пройшли через курси підвищення кваліфікації або ж набули на курсах робочі професії.

Сьогодні на денному відділенні навчаються 650, а на заочному - 164 студентів.

Всі покоління працівників і студентів вклали чимало праці в розширення і вдосконалення навчально-матеріальної бази. Якщо в 1932 році технікум було розміщено в будинку колишнього військового шпиталю, збудованого в 1914 році, то вже в 1958—59 роках господарським способом було збудовано два гуртожитки на 60 місць кожний, навчально-виробнича майстерня на 250 умовних ремонтів.

Наступним етапом значного розширення навчально-матеріальної бази технікуму розпочалось в 1979 році з закладання першого каменю під навчальний корпус № 1. 3а роки, що минули з того часу, збудовано навчальний і громадсько-побутовий корпуси з зовнішнім військово-спортивним комплексом, три гуртожитки для студентів по 232 місця кожний, 30-квартирний будинок для працівників, проведено переобладнання навчального корпусу № 2 під кабінети і лабораторії відділення електрифікації і автоматизації сільського господарства, а також побудований навчально-лабораторний корпус №4 для відділень «Економічне» та «Механізація сільського господарства».

В результаті цього на сьогодні, відповідно до діючих навчальних планів в коледжі обладнано 43 аудиторії, 27 лабораторій та чотири комп’ютерних класи, які оснащені, в основному, сучасною технікою, в тому числі комп’ютерами, приладами, обладнанням та устаткуванням. Поряд з цим чимало зроблено по створенню хороших житлово-побутових умов для студентів та їхнього культурного розвитку. В даний час у коледжі працює бібліотека, книжковий фонд якої нараховує 45 тисяч примірників, читальний зал на 60 посадочних місць, нове затишне кафе, діє два спортивних зали, закритий 50-метровий тир, військове та гімнастичне містечко, стадіон та комплекс ігрових майданчиків. Студентам коледжу надано можливість за час навчання, крім основної спеціальності, оволодіти додатково робітничими професіями:  "слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування", "тракторист-машиніст категорій А1, А2, В1, В2, В3", "електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування", "оператор комп'ютерного набору", водіїв автотранспортних засобів категорій «В», «С». Для успішного оволодіння названими спеціальностями в коледжі створено відповідну базу для практичного навчання, значну роль в якому відіграє навчальне господарство, що має 350 гектарів сільськогосподарських угідь.

Досить часто наші сьогоднішні студенти є представниками другого, третього покоління своєї сім'ї, члени якої навчалися і закінчили наш коледж.

Чимало випускників коледжу зв'язали свою долю з його колективом на все життя. Тут вони навчались, тут працюють. Це завідувач відділення "Інженерно-агрономічне" Дідик Іван Олександрович.

Викладачі: М.В. Матвійчук, С.М.Кучковський, В.І.Павловський, С.П.Слюсаренко, С.С.Тишко, І.В.Паламарчук, І.П.Стаднійчук, С.М.Нагачевська, О.С.Вельганюк, Д.В.Павловський, А.В. Сєріков.

Майстри практичного навчання А.П. Березюк, Карабан М.В., Работинський Д.М.

Лаборанти: В.В. Волошин, Т.Д. Котенюк, І.В. Лазарєв, О.В. Олійник, Т.О. Самсонюк, Н.В.Трембашевська.

Колектив коледжу гордиться випускниками, які займали і займають інженерні посади, очолювали та очолюють господарства, сільськогосподарські підприємства та організації нашої та інших областей, зробили вагомий внесок у розвиток сільськогосподарської науки, ветерани праці, які десятки років своєї праці віддали справі розвитку різних галузей народного господарства країни. Перерахувати всіх неможливо. Назвемо для прикладу лише деяких з них: Д.К.Климчак, Г.С.Попов, С.А.Поліхун, В.Ф.Король, А.А.Лисий, І.М.Лукіянчук,. В.П.Таратунський, М.С.Балега, П.С.Гордун, М.Є.Чепіжак, Л.Д.Кішик, кандидат технічних наук М.І.Грицишин, кандидат технічних наук О.В.Цуркан, С.Д.Лехман, А.М.Яковенко, А.І.Таран, Л.М.Галинич В.М.Карло, П.Ф.Набура, В.Й.Олійник, П.О.Рудий, Д.П.Франчук та багато, багато інших.

По два і більше десятки років віддали справі підготовки молодих спеціалістів для сільського господарства колишні працівники, ветерани коледжу, сьогоднішні пенсіонери Д.Г.Супрун, П.У. Сайчук П.У., П.І. Синицький.

Легкокрилим птахом пролітають роки. І ось нашому рідному коледжу виповнилось 88 років. Поважний вік для навчального закладу: є що згадати, над чим задуматися, та найголовніше – є чим пишатися, адже сьогодні Відокремлений структурний підрозділ "Ладижинський фаховий коледж Вінницького національного аграрного університету" – престижний освітній центр, окраса Вінниччини, міцна база України, яка готує кваліфікованих фахівців для сільського господарства.

В даний час коледж має статус закладу фахової передвищої освіти і веде підготовку за денною і заочною формами навчання за спеціальностями:

208 Агроінженерія– ліцензований обсяг 125 осіб;

201 Агрономія– ліцензований обсяг 75 осіб;

141 Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка - ліцензований обсяг 125 осіб;

071 Облік і оподаткування - ліцензований обсяг 65 осіб.

076 Підприємництво, торгівля та біржова діяльність - ліцензований обсяг 25 осіб.

В різні роки директорами коледжу були М.І.Мазур, Г.І.Язєв, П.Т.Карлюков, О.П.Яременко, В.Й.Кравченко, Д.О.Гризоглазов, І.Г. Вольвах, І.П.Кацовець, О.Б.Кифоренко. Сьогодні колектив очолює Олег Васильович Цуркан.

Педагогічний колектив коледжу, що нараховує більше сотні викладачів, майстрів та лаборантів, сьогодні працює над вдосконаленням форм і методів своєї роботи, над пошуком, шляхів дальшого підвищення рівня підготовки спеціалістів для сільського господарства та економіки України.