Бiбліотека
Режим роботи бібліотеки
Пн. - Пт.: 8.00 - 20.00
- Запис читачів у бібліотеку
- Видача видань з фонду бібліотеки додому відповідно до Правил користування бібліотекою
- Продовження терміну користування літературою в установленому порядку
- Надання інформації про наявність видань у фонді бібліотеким
- Доступ до каталогів і картотек бібліотеки
- Доступ в Інтернет із комп'ютерів бібліотеки в читальному залі
- Доступ до безкоштовної мережі Wi – Fi.
- Надання інформації про забезпечення літературою навчального процесу
- Виконання бібліографічних довідок
- Консультації по оформленню списків використаної літератури
- Консультації по індексації наукових праць за допомогою таблиць УДК
- Організація книжно-ілюстративних та тематичних виставок
- Відкриті перегляди періодичних видань з фондів бібліотеки
- Організація масових заходів для користувачів за планом бібліотеки
-
Нормативні документи
- Електронна бібліотека
-
Загальноосвітні дисципліни
Підручники для загальноосвітніх дисциплін
Підручники та посібники викладачів
Каталог літератури
Електронні підручники для спеціальності 076 "Підприємництво та торгівля"
Електронні підручники для спеціальності 071 "Облік і оподаткування"
Електронні підручники для спеціальностей 208 "Агроінженерія" та 201 "Агрономія"
Електронні підручники спеціальність 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка»
ПЕРІОДИЧНІ ВИДАННЯ для спеціальностей 208 "Агроінженерія" та 201 "Агрономія"
ПЕРІОДИЧНІ ВИДАННЯ ДЛЯ СПЕЦІАЛЬНОСТІ 141 «ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИКА, ЕЛЕКТРОНІКА ТА ЕЛЕКТРОМЕХАНІКА»
Онлайн-періодика для спеціальності 071 "Облік і оподаткування"
Безкоштовні відкриті онлайн-бібліотеки
-
Поетика
Яке чудове, слово МАТИ
Яка глибока суть всіх розумінь
Коли ти відкриваєш очі з ранку
І світ іде ввесь поряд наче тінь
І кожна жінка, мати та дружина
Буде любить свою дитину
Яку плекала, цілу вічність та життя
Щоб бачити яке щасливе в світ іде її дитя
Бережіть свою мати на вічно
Не залишайте в біді
її так як ніколи
І знайте, ви в неї одні.
Ковтун Віталій, викладач
8 березня – це свято для усіх жінок!
Хай несе воно з собою ніжності вінок.
Промінь сонця хай розтопить крижані серця,
І душа завжди співає вірить в чудеса.
Ми вітаємо вас рідні педагоги-вчителі,
Ви наших знань хранителі найкращі, дорогі.
Дорогі жінки, дівчата ви наша краса,
Гордість, радість, ніжність і в душі весна.
Ми бажаємо вам щастя сонця і тепла,
І поваги, і кохання й від людей добра.
Кобзар Андрій, студент групи М-23
Всі мають спогади дитинства -
Спогади різні є у нас.
Отож роки студентські, юні,
Ми згадуємо повсякчас.
Ці роки здаються, -
Найкращі з поміж всіх років,
Вони нас кличуть повернутись
До рідних наших берегів.
Тож поспішаємо зустрітись!
В Ладижин пам'ять нас веде!
Це тут, у коледжі, ми вчились,
Що звався технікумом теж,
Років студентських не вернути,
Та що ти, друже, не кажи
Років тих юних не забути –
На зустріч, друже, поспіши!
Спіши! Зустріти можна нині
Уже не всіх викладачів,
І нам вклонитися належить
Усім, хто нині нас зустрів.
Ми ж раді зустрічі без меж, Спасибі, рідний дім науки,
Хоч днів студентських не вернути, За зустріч! За гостинність теж!
Мій коледж рідний! В тебе свято, Стрічай своїх випускників.
У тебе нині їх багато -
Випускників усіх років.
червень 2018 Т.Саволюк
- Електронна бібліотека
Основні бібліотечно-інформаційні послуги:
Консультаційні послуги :
Інформаційно-просвітницькі послуги :
Правила користування бібліотекою
1. Бібліотека коледжу є культурно-освітнім, інформаційним закладом, яким організовує громадське користування книгами, періодичними виданнями і Іншими друкованими матеріалами.
2. Фонди бібліотек коледжу входять до складу єдиних галузевих і територіальних довідково-інформаційних фондів, які створюються на основі централізації і координації комплектування ї зберігання, функціонують в тісній взаємодії.
3. Користування бібліотекою безкоштовне.
ПРАВА І ОБОВ'ЯЗКИ ЧИТАЧІВ
1. Право користування бібліотекою коледжу надається в першу чергу студентам, викладацькому складу та працівникам коледжу.
2. Щоб записатися в бібліотеку читачі пред'являють паспорт, і в залежності від категорій читачів - службове посвідчення, студентський квиток, тощо .
3. Під час запису в бібліотеку читач повинен ознайомитися з правилами користування бібліотекою і підтвердити зобов'язання по їх виконанню своїм підписом на читацькому квитку і читацькому формулярі.
4. Читачі мають право одержувати додому в тимчасове користування книги, інші друковані твори і матеріали з фондів бібліотеки, а також.
5. Замовляти І одержувати копії окремих матеріалів згідно встановленого порядку, користуватися бібліотечним довідково-інформаційним обслуговуванням та іншими видами послуг, що надаються бібліотекою, брати участь в заходах, які проводить бібліотека, обирати і бути обраним в Бібліотечну раду.
6. У випадку відсутності у фондах бібліотеки необхідних книг інших матеріалів бібліотека повинна на прохання читача забезпечити одержання їх у встановленому порядку з інших бібліотек по міжбібліотечному абоненту (МБА).
7. Наукова література видається строком до 1 місяця в такій кількості: 10-15 екз. Викладацькому складу , студентам до 10 екз., іншим категоріям читачів-до 5 екз.
8. Навчальна література видається на семестр або навчальний рік в кількості, визначеній згідно учбового плану і програм. Художня література і періодичні видання поточного року видаються в кількості не більше 3 екз: на строк до 15 днів.
9. Енциклопедії і інші довідкові видання, рідкісні і цінні книги, а також книги, які одержують по МБА, видаються лише в читальному залі.
10. Кількість друкованих творів і матеріалів, які видаються в читальних, як правило, не обмежується.
11. Для одержання літератури читач пред'являє читацький квиток, заповнює читацькому вимогу, ставить свій підпис в читацькому формулярі за кожен екземпляр видання.
12. Читачі можуть продовжити строк користування взятих додому книг інших друкованих творів та матеріалів, якщо на них немає попиту з боку інших читачів.
13. Читачі зобов'язані: бережливо ставитися до книг, інших друкованих матеріалів, одержаних з фондів бібліотек, повертати їх у встановлений строк, не виносити з приміщення бібліотеки, якщо вони не записані в читацький формуляр чи інших облікованих документах .
ОБОВ'ЯЗКИ БІБЛІОТЕКИ ПО ОБСЛУГОВУВАННЮ ЧИТАЧІВ
Бібліотека коледжу зобов'язана:
1. Інформувати читачів про всі види послуг, які надаються бібліотекою.
2. Здійснювати бібліотечне і інформаційно-бібліографічне обслуговування читачів науковою, навчальною, суспільно-політичною, художньою і іншою літературою.
3. Вивчати і найбільш повно задовольняти читацькі запити.
4. Забезпечувати високу культуру обслуговування, надавати читачам допомогу у виборі необхідних друкованих творів і інших матеріалів шляхом усних консультацій, надання у їх користування каталогів і картотек, науково-допоміжних і рекомендаційних покажчиків і інших довідково-бібліографічних та інформаційних матеріалів, організацій книжкових виставок, днів інформацій, днів кафедр та інших заходів.
5. Здійснювати облік, зберігання і використання наявних у фонді книг, інших друкованих творів і матеріалів згідно встановлених правил, що забезпечують їх зберігання і раціональне використання.
6. Здійснювати видачу читачам книг, інших друкованих творів і матеріалів і систематично слідкувати за своєчасним поверненням їх в бібліотеку.
7. Через 15 днів після закінчення строку користування книгами, іншими друкованими творами і матеріалами надсилати поштове нагадування або повідомляти читачу по телефону про необхідність повернення літератури в бібліотеку в десятиденний строк; якщо книги не повернуті в цей строк, бібліотека надсилає читачам письмову вимогу про їх повернення, або заміну протягом двох місяців рівноцінними по змісту і по вартості. Вимога повинна містити попередження про те, що у випадку неповернення, або неможливості заміни з читача буде у беззаперечному порядку стягнена фактична вартість цих книг в 5- кратному розмірі ринкових цін.
Про бібліотеку
Бібліотека – ровесниця коледжу. Швидкоплинною течією збігло 90 років великій коледжанській книгозбірні. Із самого початку бібліотека завжди відкриває велике і щире серце для своїх читачів, радіє і щиро запрошує на гостину.
Високі стелажі щільно заповнені книгами, здається що вони підпирають небо своїми широкими долонями знань. Кожна книжка перешіптується між собою і вказує на дату свого випуску, на початок свого народження. Світла і чиста, колоритна і затишна, багата і щедра наша читацька зала. Найближча дорога – дорога до себе. Шлях кожної людини має бути всіяний доброзичливими і повчальними сторінками книжок. Переступаючи поріг бібліотеки людина відразу вдихає мудрість нетлінних скарбів науки. Бувають книги душею глибокі, в які хочеться зануритись і читати, читати, читати.
Як сказав один мудрець: «Читай і перечитуй, бо істина – не в рядках, а між ними». Нехай ця не розгойдана краса повчально-літературного слова завжди сяє у сонячному промінні новоявленого дня. Пріоритетом для нашої бібліотеки є студенти – читачі. Бібліотека – це той храм, де завжди народжується і зберігається духовність, без якої суспільство не може бути демократичним, централізованим, повноцінним. Свій вклад у вирішення завдань навчального закладу вносить і бібліотека, яка по праву вважається кабінетом № 1 коледжу.
Задовольнити інформаційні потреби користувачів, зробити доступною для них інформацію – саме в цьому полягає одна з найважливіших функцій нашої бібліотеки. Ця функція здійснюється бібліотекою, шляхом надання бібліотечно-інформаційних ресурсів та послуг. Бібліотечний фонд коледжу на 2024 рік складає 46772 примірника.
Бібліотека коледжу сприяє реалізації державної політики в галузі освіти в розвитку навчально-виховного процесу в коледжі, вихованню національної свідомості, загальної культури студентів коледжу. Використовуються нові форми і технології роботи, пропонується новий зміст та підходи, нові стосунки, впроваджуються інформаційні технології. Успішному виконанню цих завдань сприяє, передусім, чітке планування роботи бібліотеки, яке є складовою частиною загального плану роботи коледжу і здійснює свою роботу у співпраці з педагогічним колективом і студентами.
Виховання у студентів інформаційної культури, сталого прагнення до культури читання, формування вміння користуватися бібліотекою, її довідково -бібліографічним апаратом, розвиток пізнавальних здібностей, навичок, оволодіння професією – один із головних напрямків в роботі бібліотекаря, вивчення читацьких інтересів і їх розвиток – одна з умов результативності інформаційно-бібліографічної роботи бібліотеки. Професія бібліотекаря унікальна, немає кордонів, які можна було б окреслити, робота складна, відповідальна, різнопланова. Звісно, бібліотекар не зводить будинки, але своєю працею прокладає дороги у світ знань і мудрості, у світ людських душ і сердець.
Бібліотекар вдосконалюється усе життя, йде в ногу з прогресом, знайомиться з новими досягненнями у науці й техніці. Сучасний бібліотекар повинен володіти мистецтвом спілкування, бути компетентним у різних галузях знань. Бібліотечна діяльність – це самовіддана праця, без якої інформація, що зберігається в книгозбірні може залишатися невідомою читачеві. Тож бібліотекар відкриває для своїх читачів величезний світ інформації, представлений у журналах, книгах, комп’ютерних мережах.
Саме ці перелічені якості і належать працівникам, які щоденно вносили свій професійний вклад в розвиток бібліотеки. Любов та повагу до книги завжди старалася привити студентам завідувачка бібліотекою Незлученко Б.І., яка у 1962 році пішла на заслужений відпочинок. Продовжила її справу спеціаліст з вищою освітою Шрейтер Катерина Антонівна, яка присвятила бібліотечній справі 25 років життя. В 1987 році на посаду завідувача бібліотекою прийшла Паламарчук Ганна Петрівна, яка на своєму рахунку налічувала 44 роки бібліотечного стажу, маючи вищу освіту бібліотекаря-бібліографа.
Великий вклад в бібліотечну справу також внесли і бібліотекарі, які присвятили своє життя бібліотечній справі, доносили цінні знання до студентської молоді, а також, своїм професіоналізмом вдосконалювали щоденну роботу.
Наступниками в житті бібліотеки коледжу стали: Денисенко Віра Олександрівна, завідувач бібліотекою, на цій посаді з 2020 року, освіта – вища . Дуже любить свою роботу, відповідальна та самовіддана. Активна і креативна у підготовці та проведенні виховних і бібліотечно-інформаційних масових заходів. Разом з колегою підготували та провели дуже багато виховних заходів зі студентською молоддю. Провели безліч заходів з використанням електронних презентацій. Гуменюк Світлана Сергіївна, бібліотекар, за покликанням поет, у коледжі працює з 2020 року.
Здібна, творча, самовіддана особистість, творець віршованих творів, пісень, яка не лише створює поетичні шедеври, але й навчає студентство любити поезію, вдосконалюватись, виховувати патріотизм українця, на своєму рахунку має вже 4 власних книги, є членом спілки Слов’янських письменників України. На даний час навчається у Тульчинському фаховому коледжі культури, на факультеті - інформаційна бібліотечна та архівна справа.
Разом з колегою йдемо в ногу з часом, професійно розвиваємося та відкриваємо нові напрямки діяльності нашої бібліотеки. Створили бібліотечну раду з активом студентів та викладачів.
Разом підготували і провели безліч літературних читань, брали участь у створені нових проектів, систематично проводимо тематичні виставки, виховні години згідно річного плану, неодноразово приймали участь на засіданні обласного методичного об’єднання, в міських конкурсах в якості журі декламаторів Шевченківських читань «Кобзар і Україна» також співпрацюємо з бібліотекою Вінницького національного аграрного університету, обмінюючись досвідом підвищуючи свій рівень кваліфікації.
Сучасне покоління дедалі більше спілкується у віртуальному світі, тож бібліотекарі коледжу пристосовуються до всіх умов задля покращення інформування та тісного контакту студента з бібліотекою. Віртуальні виставки, відеопрезентації, відеоролики, вихід в світ радіо та соціальних мереж.
Крім виконання традиційних, освітніх, виховних функцій бібліотека вносить свій посильний вклад в підготовку спеціалістів, які могли б реалізувати свій професійний та особистий потенціал, сприяє вихованню гармонійної, морально-доскональної особистості, пропагує і розкриває через книгу зміст загальнолюдських цінностей, виховує інформаційну культуру, прищеплює навички користування книгою та бібліотекою в цілому. Нові інформаційні технології впевнено і міцно закріплюються в нашому повсякденному житті. Створення позитивного іміджу бібліотеки здійснюється через пошук сучасних, найбільш привабливих для користувача форм популяризації книги та бібліотечних послуг. Постійна самоосвіта, наполегливість та активність є складовими збереження бібліотечної професії.