Приймальна комісія: +38 (097) 668-3-668
24321, Вінницька обл., м. Ладижин, вул. Петра Кравчика, 5

Відділення та НКЦ ВНАУ

  • ВІДДІЛЕННЯ "ІНЖЕНЕРНО-АГРОНОМІЧНЕ"

    РІВЕНЬ ВИЩОЇ ОСВІТИ

    ds2 Відділення "Інженерно-агрономічне" бере свій початок у 1932 році з моменту підписання наказу народного комісаріату, яким було створено Ладижинський технікум механізації сільського господарства. За період роботи відділення з 1932 по 2020 роки було підготовлено більше 15000 техніків-механіків і ця цифра постійно зростає.

    З 2020 року за ініціативи директора Олега Цуркана у коледжі відкрита нова спеціальність - "Агрономія".

    Перші набори формувались за рахунок працівників МТС по направленнях політвідділків та дітей робітників і селян з семикласною освітою або після закінчення підготовчих курсів. В зв'язку з тим, що в перші роки роботи навчальна база технікуму налічувала лише 42 га орної землі, один трактор "Форзон-путиловець", троє коней, один двотактний нафтовий двигун, два токарних верстати, один вантажний автомобіль ГАЗ-АА, молотарки СО та БДО, кінну снопов'язалку та сівалку, студентів направляли на практику в різні господарства та МТС республік, де на той час були іноземні трактори "Інтернаціонал", "Катерпілер", "Джон Дір", вітчизняні ХТЗ, СТЗ , комбайни "Комунар" та ін. Але в наступні роки навчальна база значно покращилась за рахунок нової вітчизняної техніки.

    За дев'ять довоєнних випусків технікум підготував 729 техніків-механіків, які були направлені на роботу в різні райони країни. З перших днів війни більшість з них стали на захист країни як бійці і командири Червоної Армії. На фронт пішла і більшість викладачів та інструкторів технікуму. Із випускників та працівників технікуму була сформована окрема танкова бригада, яка пройшла крізь всю війну і дійшла до Берліна і взяла участь у штурмі Рейхстагу.

    В березні 1944 року, відразу після звільнення Ладижина від фашистських загарбників, технікум відновив свою роботу. А у 1947 році урочисто було проведено перший повоєнний випуск. Технікум підготував тоді для сільського господарства 31 техніка-механіка, серед яких було 12 жінок.

    Досить часто наші сьогоднішні студенти є представниками другого, третього покоління своєї родини, члени якої навчалися і закінчили наш технікум. Це Бабенки, Збрищаки, Килимчики, Мільмани, Огородніки, Палагнюки, Шміголі і ще чимало десятків сімейних династій пов'язали свою долю з нашим навчальним закладом.

    Нині в лабораторіях та кабінетах сільськогосподарських машин, тракторів та автомобілів, експлуатації машин та обладнання, технічного сервісу та ремонту машин, машин та обладнання для тваринництва, в навчально-виробничих майстернях опановують секрети спеціальності  більше 420 студентів.

    Навчальний процес на відділенні спрямований на ефективну підготовку та виховання сучасного кваліфікованого фахівця, здатного до вирішення сучасних виробничих завдань, тому у підготовці фахівців бере участь висококваліфікований викладацький склад, до якого входять: доктор технічних наук, доцент Цуркан О.В., кандидат технічних наук Присяжнюк Д.В., викладачі-методисти Безсмертний В.О., Слюсаренко С.П., старші викладачі Матвійчук М.В. і Подолян В.Ю., 5 викладачів вищої категорії, 4 викладачі першої категорії, 5 викладачів другої категорії, 3 молодих спеціалісти і 3 лаборанти.

    Термін навчання на базі базової загальної середньої освіти 3 роки і 10 місяців, на базі повної середньої освіти 2 роки і 10 місяців. Підготовка фахівців здійснюється переважно за державним замовленням, а також за угодами з фізичними та юридичними особами.

    Студенти на базі 9 класів після закінчення 2-го курсу отримують атестат про повну середню освіту, а по завершенню навчання диплом молодшого спеціаліста державного зразка.

    Також випускники відділення отримують свідоцтва про присвоєння робітничих професій:

    • Слюсар з ремонту контрольно-вимірювальних приладів (ІІ, ІІІ, IV розряди)
    • Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів (ІІ, ІІІ розряди)
    • Тракторист-машиніст категорій А1, А2, В1, В2, В3, E1, E2, D1, H
    • Водій автотранспортних засобів категорій "В" і "С"

    Сьогодні відділення готує фахівців денної і заочної форми навчання за двома спеціальностями: "Агроінженерія" та "Агрономія". Отримавши диплом, студенти мають можливість продовжити навчання за цими та суміжними спеціальностами Галузі знань 20 «Аграрні науки та продовольство» у Вінницькому національному аграрному університеті та інших вишах  - за скороченим терміном навчання, за державним замовленням.

  • ВІДДІЛЕННЯ "ЕЛЕКТРИФІКАЦІЯ ТА АВТОМАТИЗАЦІЯ СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА"

    ds2 Електрифікація всієї країни стала мрією уряду з перших днів існування нашої держави. Змінювалися політичні сили, відбувалися докорінні зміни соціального устрою, а електрифікація завжди залишалася актуальною. Виникла потреба збільшити підготовку кадрів у цій галузі.

    У 1978 році у кабінеті начальника Главка було підписано документацію про початку будівництва і фінансування корпусу №1. У цей час вперше відбулася розмова про переведення відділення «Електрифікація та автоматизація сільського господарства» з м.Брацлава в м. Ладижин, але плани не здійснилися.

    Лише 1989 року в Ладижинському технікумі сільського господарства відбувся перший набір студентів на відділення «Електрифікації та автоматизації сільського господарства». Почалася інтенсивна робота над створенням матеріально-технічної бази навчального корпусу №2. Першими цю діяльність розпочали викладачі Богачук Микола Іванович, Сергієнко Іван Олексійович, Пшеничний Віталій Андрійович, Недипіч Михайло Степанович, Хільчук Анатолій Петрович, Фуркало Григорій Дмитрович, Гашинський Григорій Михайлович, Колеснік Афанасій Васильович; лаборанти Лазарев Іван Васильович, Дудник Володимир Петрович, Скоробагатько Михайло Іванович. Під керівництвом першого завідувача відділення Мельника Анатолія Дмитровича сформувався дружній колектив однодумців. Мудрість, взаєморозуміння й підтримка завуча, Красоти Василя Івановича, сприяли зміцненню матеріально-технічної бази, постійній модернізації й удосконаленню методів викладання.

    Перший випуск заочного відділення (грудень 1992 р.), денного відділення (червень 1993 р.) показав високу професійну підготовку випускників. Вони як фахівці гідно зарекомендували себе у господарствах та підприємствах Вінниччини та за її межами.

    Наступні завідувачі відділення Обідник В.В. (2007-2008 рр.), Мисько А.М. (2008-2011 рр.), Підлубний А.В. (2011-2013 рр.), Обідник В.В. (2013-2018рр.), Пелешок С.В. (2018-2020рр.) продовжили найкращі традиції своїх попередників. Команда студентів «Енерджайзер» регулярно займає призові місця у регіональному конкурсі "Кращий за професією".

    На відділенні працюють висококваліфікованиі викладачі та лаборанти. Зокрема, Стаднійчук І.П.- кандидат педагогічних наук, Величко Т.Г., Нагачевська С.М.- викладачі-методисти, Стаднійчук І.П., Фуркало Г.Д. - викладачі вищої категорії. Величко Т.Г. присвоєно звання відмінник освіти України.

    Двоє здібних викладачів Кучерук А.П., Коломієць О.І. вдало доповнюють циклову комісію. Викладачам допомагають досвідчені лаборанти - Лазарев І.В., Котенюк Т.Д., Трембашеська Н.В.

    Сьогодні студенти денної та заочної форми навчання здобувауть фахові знання та вміння у навчальному корпусі №2, №4, використовуючи 14 обладнаних на сучасному рівні аудиторій і лабораторій. Навчальна база поповнюється щорічно. У наявності бібліотека електронна, методичні посібники розроблені викладачами, багато устаткування, стендів і наочного матеріалу для практичних занять.

    Сьогодні коледж готує фахівців денної і заочної форми навчання за спеціальністю 141 Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка. Додатково випускники отримують робітничу професію електромонтера з ремонту та обслуговування електроустаткування та водійські права категорії "В". Важливим етапом підготовки студентів є проходження практики за кордоном. Наш навчальний заклад гостинно відкриває двері для тих, хто бажає здобути престижну й необхідну в наші дні професію техніка-електрика.

  • ВІДДІЛЕННЯ ЕКОНОМІЧНЕ

    ds2 Ініціатором відкриття був у 2002 році директор коледжу Кацовець І.П..

    Економічне відділення включає підготовку спеціалістів за двома спеціальностями: «Облік і оподаткування», який здійснюється з 2002 р. та «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» - перший набір студентів відбувся в 2014 р.

    З 2002 - 2007 рр. відділення очолював Мельник А.Д.2007-2008 рр. – Обідник В.В.2008-2011 рр. – Мисько А.М.2011-2013 рр. – Підлубний А.В., з 2013 - 2018рр. –  Обідник В.В., 2018-2020рр. - Пелешок С.В., з 2020 р. - Котик І.І.

    За ці роки на відділенні сформувався прекрасний педагогічний колектив. Кожен викладач – це творча особистість. Постійно колектив поповнюється молодими викладачами, які швидко адаптуються, вчаться у досвідчених майстрів педагогічної справи. Сьогодні навчальний процес на відділенні забезпечує 14 викладачів з вищою базовою освітою. З них 1 кандидат економічних наук, 4 – викладачі-методисти, 6 -першої та другої категорії, 2 - спеціалісти.

    Викладачі відділення зосередили увагу на впровадженні інноваційних педагогічних технологій навчання, застосуванні інтерактивних форм і методів, формуванні практичних вмінь і навичок майбутнього фахівця.

    В коледжі функціонує 4 комп'ютерних класи і навчальна бухгалтерія з сучасними комп’ютерами та програмною інформаційною продукцією, які забезпечують комп’ютерну грамотність майбутніх спеціалістів.

    Лабораторія створена відповідно до розробленого «Положення про навчальну бухгалтерію» і вимог, що ставить аграрне виробництво до нашого випускника на ринку праці. Розміщена в окремій аудиторії, забезпечена технічними засобами навчання, персональними комп’ютерами, з ліцензованим програмним забезпеченням 1С бухгалтерія 8.2 типової та сільськогосподарської конфігурації, М.е.дос, контролюючі програми тощо. Є постійний доступ до Інтернету через наявність бездротового покриття Wi-Fi. Все це дозволяє проводити практичні заняття з поділом на підгрупи.

    Для легкого доступу студентів створені електронні версії таких комплексів, які розміщені на сайті коледжу; створена сучасна бібліотека, електронна читальна зала, база електронних підручників, яка розташована у внутрішній мережі коледжу.

    Розроблена наскрізна задача для навчальної практики з фінансового обліку та інформаційних систем і технологій в обліку, що виконується на посадах облікових працівників підприємства. Методичні матеріали щодо проведення практики за допомогою цих програм та контролюючої програми «Тезаурус» вже в 2014-2015 н. р. були представлені на республіканську виставку НМЦ інформаційно-аналітичного забезпечення «Агроосвіта» педагогічні інновації.

    З метою підвищення мотивації до вивчення економічних дисциплін практикуємо стажування студентів у виробничих умовах в сільськогосподарському підприємстві ВАТ «Колос», а також студенти мають можливість формувати облікову документацію в управлінні державної казначейської служби України у місті Ладижин.

    Під час практики студенти виконують функції посадових осіб: керівника, головного бухгалтера, бухгалтера з обліку матеріальних цінностей, з обліку розрахунків, економіста-бухгалтера та бухгалтера з обліку оплати праці.

    Щорічне проведення обласного конкурсу «Комп’ютерні технології в бухгалтерському обліку» серед студентів ЗФПО Вінницької області, показує як досягнення, що вже 5 років поспіль в такому конкурсі наші студенти посідають призові місця.

    Організовуються тижні циклової комісії з облікових дисциплін, відкриті занять, олімпіади з облікових дисциплін, вечори-конкурсів за професією, серед них конкурс кращих за професією «Міс та містер бухгалтер», «Бухгалтер має таланти», економічні аукціони, презентація своєї спеціальності тощо.

    Викладачі відділення надають консультаційну допомогу місцевим підприємствам щодо впровадження прогресивних форм і методів ведення обліку, зокрема автоматизованої форми обліку.

    Організація екскурсій до агропромислових підприємств ПрАТ «Зернопродукт МХП», ТОВ «Вінницька птахофабрика», ВАТ «Зоря-Поділля», фінансових, банківських та бюджетних установ, серед них Ладижинське відділення Гайсинської об’єднаної державної податкової інспекції, управління Держказначейства України, ПриватБанк, Ощадбанк, Райффайзен банк "Аваль" в м. Ладижин підвищує мотивацію студентів до виробничої практики.

    Коледж активно налагоджує зв’язки з випускниками, спеціалістами агропромислового виробництва, банківських, фінансових та бюджетних установ. У коледжі проводиться зустріч випускників, які діляться досвідом із сьогоднішніми студентами.

    Викладачі відділення ведуть постійний пошук нових, більш досконалих форм і методів навчання, зосереджують свої зусилля на модернізації системи викладання до вимог Болонського процесу. Для розвитку спеціальностей, зміцнення матеріально-технічної бази зробили великий внесок такі викладачі: Кацовець Г.І., Дубець С.В., Кацовець О.І., Шкурак Р.Ю. 

    Серед досвідчених і творчих викладачів економічних дисциплін — Лобуренко О.В., Гайдучик Г.М., Нечипоренко А.Ю., Капелюшна І.М., Баланчук Т.О., Григоренко О.В. . Нещодавно колектив поповнився кандидатом економічних наук доцентом Гудзенко Н.М. та молодими спеціалістами Цуркан О.В, Крамською Ю.В.

    Педагогічну та виробничу діяльність поєднує Коваль О.А. Із дня заснування на відділенні працює досвідчений лаборант Самсонюк Т.О.

    До Книги Пошани занесено прізвище викладачів економічних дисциплін вищої категорії Гайдучик Галини Михайлівни, Лобуренко Олени Василівни, Баланчук Тетяни Олександрівни.

    Щорічно викладачами проводяться відкриті заняття, де вони демонструють прогресивні методи навчання, серед яких: діалог, конференція, «круглий стіл», «карусель», «акваріум», синтез думок і ідей, ділова гра, дослідницька роботи, мозкова атака, розв’язування практичних завдань у реальних виробничих умовах, виконання професійних інтегрованих завдань.

    Педагогічний колектив відділення працює над освітньою проблемою: «Від минулого до майбутнього, від теорії до практики, від традиції до інновації». Навчання проводиться у двох навчальних корпусах, а це 60 обладнаних на сучасному рівні лекційних аудиторій, навчальних кабінетів та лабораторій.

    Крім основної спеціальності студенти додатково отримують робочі спеціальністі «Оператор комп’ютерного набору» та "Оператор обробки інформації та програмного забезпечення"

    .

    Контингент відділення складає більше 120 студентів. За період існування економічну освіту отримало більше 600 спеціалістів.

    Після закінчення коледжу випускники продовжують навчання за ступеневою підготовкою на ІІІ курсі Вінницького НАУУманської НАКЛьвівського НАУОдеського НАУНУБіП України.

    Профіль діяльності фахівця:

    • У сфері підприємництва - це організація комерційної та зовнішньо-економічної діяльності, керівництво підприємствами, оптової та роздрібної торгівлі.
    • У сфері торгівлі діяльність спрямована на вивчення ринку, прогнозування його кон'юнктури, розробку стратегії і тактики маркетингу, формування і контроль асортименту товарів, управління якістю товарів, оптимізацію товаропросування, переробку та зберігання товарів і сировини.
    • У сфері державного , регіонального контролю - забезпечення реалізації державної політики, щодо захисту інтересів споживачів.

    Спеціальність "Підприємництво, торгівля та біржова діяльність" підготовка фахівців у сфері розроблення бізнес-проектів і бізнес планів. генерування старт апів, впровадження підприємницької діяльності з використанням, як традиційних так і новітніх методів торгівлі та набуттям практичних навичок роботи на платформах фондових, валютних і товарних бірж.

    Студенти вивчають комплекс дисциплін з питань організації та управління бізнесом, торгівельної та комерційної діяльності. Випускники отримують теоретичні знання та практичні навички для організації та ефективного впровадження власної справи та бізнес проектів.

    Особливий акцент у процесі вивчення дисциплін поставлено на формування знань у сфері підприємницької діяльності та керівництва підприємствами з питань:

    • аналізу товарних ринків і конкурентоспроможності продукції різних виробників;
    • роботи з постачальниками;
    • формування торгового асортименту;
    • здійснення логістичних операцій та організації товаропросування;
    • управління товарними запасами;
    • інформаційного та рекламного забезпечення підприємницької діяльності.

    Отже, спеціальність "Підприємництво, торгівля та біржова діяльність" на сьогоднішній день не тільки затребувана, але і дуже цікава.Сучасні випускники відділення — це висококваліфіковані спеціалісти у галузі статистики, фінансів та кредиту, організації планування та економіки аграрної галузі.

    Двері нашого відділенння гостинно відкриті для бажаючих здобути престижну економічну освіту в державному навчальному закладі!

  • Навчально-консультаційний центр Вінницького національного аграрного університету
    nov new

    Навчально-консультаційний центр Вінницького національного аграрного університету працює на базі ВСП "Ладижинський фаховий коледж Вінницького національного аграрного університету" з 2003 р.

    Завідувач НКЦ ВНАУ - Гудзенко Наталія Миколаївна.

    Кабінет завідувача НКЦ ВНАУ знаходиться у гуртожитку №1.

    Навчально-консультаційний центр готує фахівців з повною вищою освітою за такими спеціальностями:

    • 208 Агроінженерія
    • 141 Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка
    • 071 Облік і оподаткування

    Станом на 2020 рік у навчально-консультаційному центрі Вінницького національного аграрного університету навчається 205 студентів заочної форми.

    Навчальний процес на базі ВСП "Ладижинський фаховий коледж Вінницького національного аграрного університету" забезпечують висококваліфіковані викладачі з:
    • Вінницького національного аграрного університету
    • ВСП "Ладижинський фаховий коледж Вінницького національного аграрного університету"

    Навчально-консультаційний центр Вінницького національного аграрного університету гостинно запрошує здобути якісну вищу освіту без відриву від роботи та завдяки зручному територіальному розташуванню.

  • Заочне відділення
    Tre

    Відділення заочного навчання Ладижинського технікуму механізації сільського господарства було створене наприкінці 1951 року.

    лаборант заочного відділення - Трембашевська Наталія Володимирівна.

    Кабінет методиста заочного відділення знаходиться у корпусі №4.

    На сьогодні в коледжі за заочною формою навчаються понад 250 студентів за спеціальностями освітньо-кваліфікаційного рівня молодший спеціаліст:

    • 201 Агрономія
    • 208 Агроінженерія
    • 141 Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка
    • 071 Облік і оподаткування
    • За період роботи заочного відділення було підготовлено понад 6000 спеціалістів для сільськогосподарського виробництва. Переважна більшість випускників працюють за обраною спеціальністю.